Strava

V dnešnej dobe je vysoké percento populácie zastúpené obéznymi ľuďmi. Kvalitná strava je základom nielen pri cvičení, ale aj v bežnom živote. Hovorí sa: „Ste to, čo jete.“ Strava má obrovský vplyv na Vašu postavu, či už chcete fitness – zdravý životný štýl, alebo nie.

Moje stravovanie na začiatku tejto cesty vyzeralo nasledovne: knedle, toasty, chlieb a iné pečivo, ochutené cereálie, fastood, sladkosti, džúsy, predtréningové nápoje plné cukru, gainery a podobne – všetko obrovské chyby. Spomeniem najmä suplementy (výživové doplnky), ktoré som videl v časopisoch, v ktorých ponúkali drahé značky svoje nekvalitné produkty, ktoré som nepoznal.

Nutričné hodnoty – čo to je? Kalórie? Nemám šajnu. Nezdravé tuky, sacharidy… Nevedel som, čo to znamená. Znovu sa mi potvrdilo staré známe – štúdium. Ako aktuálne vyučený kuchár som mal možnosť nahliadnuť do sveta jedál a práve vďaka tomuto vzdelaniu si dnes dokážem pripraviť presne taký stravovací plán, aký potrebujem.

Chcem Vás upozorniť, že dnes je veľa informácií zavádzajúcich a kvôli obrovskému dopytu ľudí po fitness – zdravom životnom štýle to obchodné spoločnosti využívajú vo svoj prospech. Preto sa nebojte zveriť do rúk človeku, ktorý sa vyzná v tomto kolotoči nezmyslov a pomôže Vám zorientovať sa, čo je v skutočnosti zdravé a pre dosiahnutie Vašich cieľov potrebné.